Pasirenkame pigų skrydį, tačiau netaupome. Sąrašas kam kelionėje išleidžiame per daug
Pasirinkę pigų skrydį ir paskaičiavę kitas išlaidas mes neabejotinai pastebime, kad skrydis sudaro tik mažą mūsų išlaidų dalį. Be tokių banalių patarimų, kaip ieškoti pigaus skrydžio ir pigaus viešbučio ar nemokamos nakvynės, verta pasiūlyti keletą dalykų, kam žmonės išleidžia žymiai per daug.
Dažnai tai prasideda dar namuose. Rinkitės šalį, į kurią nereikią vizos. Yra ne viena autobusų kompanija ypač pigiai vežanti keleivius iš Lietuvos į Sankt Peterburgą, bet tai nėra joks taupymas: viza kainuos panašiai, kaip skrydis į Vakarų Europą. Mes esame Europos Sąjungos nariai –naudokimės tuo.
Daug pinigų žmonės iššvaisto dar prieš kelionę, jei prisiperka įvairiausių nebūtinų dalykų, įtaisų ir prietaisų. Kam to reikia? Manote jums galbūt to prireiks? Pirma nusipirkite gerą kelionių vadovą tos vietos, į kurią ruošėtės keliauti, jame ir bus aprašyta viskas, ko jums reikia ir be ko galite apsieiti. Jei mėgstate apsipirkinėti prieš kelionę, tikrai sutaupysite, o kelionių vadove bus aprašyti ir kiti svarbūs dalykai, kaip sutaupyti ar likti neapgautam.
Naudokitės technologijomis. Dabar žmonės turi labai daug įvairiausių prietaisų, kuriais galima atsakyti į elektroninį paštą ar per Skype susisiekti su namiškiais – nemokamai. Nemokamas bevielis internetas dabar visur, tad tikrai nėra priežasties oro uoste mokėti už pasinaudojimą internetu. Niekados neskambinkite namiškiams, draugams naudodami savo kortelę, jei jums būtina paskambinti – nusipirkite vietinio mobiliojo ryšio tiekėjo kortelę, jų per išpardavimus galima rasti labai pigiai, naudodami jas neišleisite nei cento daugiau, nei mokėjote už ją. Atsiminkite, naudodami savo ryšio kortelę, mokate net ir už priimtą skambutį.
Norite tikrai pigiai? Nevalgykite brangiuose restoranuose, valgykite gatvės maistą – užkandinės, sriubinės, picerijos, kebabinės – kiekvieno paauglio džiaugsmas, prisiminkite jaunystę – valgykite pigiai. Norite sveikesnio maisto? Nusipirkite daržovių ar vaisių iš vietinių pardavėjų, o beje tai galioja visoms šalims ne tik tom, kuriose jie auga. Vienas pigiausių būdų pavalgyti Londone yra nusipirkti vaisių vietinėje krautuvėlėje. Sakytumėte, kad pavojinga? Taip, todėl pirkite vaisius, kuriuos prieš valgant nusilupame, pavyzdžiui, bananus; aišku, visus vaisius ir daržoves, kurias valgote kelionėje būtina nuplauti.
Prieš atsiskaitydami muziejuje ar kavinėje, akimis permeskite lipdukus ant langų. Jei turite ISIC moksleivio/studento kortelę, labai didelė tikimybė, kad jau ne kartą permokėjote neapsižiūrėję, kad galite gauti nuolaidą. Drąsiai klauskite padavėjos ir galbūt pavyks sutaupyti, tai galioja visoms kortelėms.
Suvenyrai. Jiems dauguma žmonių išleidžia tikrai per daug. Jei visgi jaučiate, jog jums būtinai reikia suvenyro ir lauktuvių, nupirkite nematytų skanumynų, jie įprastai kainuoja nedaug. O dar geriau nepirkite, raskite suvenyrų. Jei keliaujate į egzotišką šalį, jų ten bus apstu, įvairios kriauklytės, nematyti marmuro gabaliukai, ir tai tikrai maloniau, negu pigus magnetukas ar šaukštelis, kurie turbūt visi pagaminti Kinijoje.
Kodėl taip plėšytis ir taupyti? Na, šiais laikais pasikeitė visas keliavimo supratimas. Dar ne taip seniai kelionės išlaidų pagrindas buvo brangus skrydis ir brangi nakvynė. Dabar juk viskas apsivertė, rasti pigų skrydįir nakvynę internetu lengva kaip niekad. Tad apskritai kelionės tapo pigesnės, joms nebereikia ilgai taupyti, aišku, tai galioja tik jei taupote pačioje kelionėje. Žmonėms, keliaujantiems senuoju, brangiuoju, būdu, vargu ar šie patarimai aktualūs.