Kelionės ir pinigai

parašė , 2017-04-24 23:54

PinigaiKad ir apie kokias keliones galvotumėte, tektų pripažinti, kad kelionėms valiuta daro didelę reikšmę. Turime omenyje ne paslaugų kainas, o būtent pačius pinigus kaip daiktus. Su vienais pinigais galite pirkti vienoje šalyje, su kitais kitoje. Tam, kad įvyktų pirkimas, reikia prieš tai konvertuoti, keisti valiutą. Kaip ruoštis kelionei valiutos klausimais?

Išsikeisti pinigus prieš kelionę

Kartais patogiausia, kai kelionei skirta valiuta jau yra iškeičiama dar neišvažiavus iš namų. Tačiau visada verta pasidomėti, kas labiau apsimoka, dėl to, kad keisti pinigus reikia pačiomis palankiausiomis sąlygomis, esant geram kursui. Jeigu gero kurso nėra, keisti jokiu būdu neapsimoka. Kiekvienam turėtų labai rūpėti, kad pinigai nebūtų paleisti vėjais. Tad prieš keičiantis pinigus tikrai labai verta tinkamai pasidomėti valiutų kursais ir pasirinkti tokį, kuris galėtų padėti gauti pinigus, kokių reikia palankiomis kainomis. Pinigus galima keistis centriniame banke arba kai kuriuose bankuose, kurie turi įvairių valiutų. Verta prieš važiuojant išsikeisti paskambinti ir pasiteirauti, ar tam tikrame filiale yra to, ko trokštate.

Kiek grynų pasiimti

Kyla klausimas, kiek ta išsikeistąja valiuta iš tiesų reikėtų turėti pinigų su savimi? Kadangi kelionėse tikrai nėra saugiausias dalykas su savimi vežiotis krūvas pinigų. Nebent nori jų netekti. Taip pat ir būti oro uostuose, stotyse, viešose vietose, kur gausu kišenvagių, su pilna pinigine geriau nebandyti. Ką daryti,kad būtų galima ramiai keliauti? Galima išsikeisti tik nedaug pinigų ir pasidomėti vietine sistema, kaip išsiimti pinigų iš bankomato. Bankomatai būna visur didžiuosiuose miestuose, tačiau ne visi priims jūsų kortelę, tad verta iš anksto aiškintis, ką priimtų, ko ne.

Keistis pinigus vietoje

Jeigu išvis neturite laiko, galite tiesiog pasiimti grynųjų, o išsikeisti juos vietoje. Tai gali kainuoti brangiau ir taip tiesiog dėl skubėjimo prarasite dalį pinigų vertės, tačiau tai vis tiek šiokia tokia išeitis. Ją prieiti tikrai galima. Yra ir kitas pasirinkimas. Keistis pinigus per tarpinę valiutą. Tai patogu tuomet, kai žinote, kad jūsų valiutos nekeis vietoje į vietinę, tačiau keistų per tarpinę, pavyzdžiui, JAV dolerius. Tuomet reiktų vežtis juos.

Rašyti komentarą

Vertingi patarimai keliones dar tik planuojantiems ir jau keliaujantiems! Sužinokite daugiau apie paskolos galimybę jūsų planuojamai kelionei.