Požymiai, kad reikia keisti oro filtrą

parašė , 2016-10-29 12:51

Auto specialistai teigia, kad oro filtras automobiliui yra labai svarbi dalis, kurią žmonės dažnai pamiršta pakeisti laiku. Kalbamės su serviso meistru.

Kas kiek laiko reikėtų keisti oro filtrą automobiliui?

FiltraiManoma, kad oro filtrą derėtų pasikeisti kas pusantrų metų, jeigu mašina yra reguliariai naudojama. Aišku, žmonės paprastai keičia kur kas rečiau, kiti ištempia ir 5, ir daugiau metų. Važinėti su kritinės būklės oro filtru nėra neįmanoma, tačiau tai labai kenkia mašinai. Oro filtras atsakingas už tai, kad iki važiuoklės dalių, iki variklio eitų tikrai tik geras oras. Filtras perfiltruoja milžiniškus kiekius to oro. Jeigu jis užsikemša, o tai nutinka, nes tai natūralus procesas, tada oras nebegali taip lengvai praeiti. Tada ima kaisti, terštis, gadintis važiuoklė, atsiranda variklio problemos, ima kaisti visa sistema. Galima važiuoti esant tiems simptomams, bet turite suprasti, kad tai ne tik nepatogumas, tai yra sisteminis automobilio gadinimas. Oro filtrai turi tvarkingai dirbti savo darbą, filtruoti orą.

Kodėl žmonės nepasikeičia laiku oro filtro?

Dažniausiai dėl to, kad trūksta informacijos apie šią būtinybę, arba stokoja pinigų, laukia paskutiniosios. Tie, kas važinėja su labai senais automobiliais, ne paslaptis, dažnai galvoja, kad taip važinės dar kelis mėnesius arba pusę metų, o paskui gal pirks kitą mašiną. Kartais tai tiesa, jeigu važinėji su visišku laužu, kad jo jau neapsimoka taisyti, neapsimoka investuoti. Bet, kada turima tikrai geras mašinas, tai nematau jokios prasmės, kodėl reikėtų neinvestuoti į tai.

Kokie yra požymiai, kad būtina keisti filtrą?

Oro filtrą būtina keisti tada, kai praeina minėtas terminas – apie pusantrų metų. Gal tada dar ir nepradės filtrai rodyti savo sudilimo, bet viduje procesai jau vyks. Vėliau, jeigu vis dar nepakeisite filtro, jausite, kaip ima išsireguliuoti temperatūros. Automobilis greičiau užkaista, po kapotu užverda tikras pragaras. Jeigu nuo kaitimo kažkur nusvils laidai ar kita dalis, tada gali atsitikti bet kas – sugesti elektros padavimas ir nebeužsiveisti, gali ir paprasčiausia šlanga nušokti, daug visko atsitikti.

Kur geriausia pirkti tokias auto dalis?

Rekomenduočiau ieškoti internete, nes tai greičiau ir paprasčiau. Bet ne skelbimuose, o tiesiog kokioje nors elektroninėje dalių parduotuvėje. Kadangi jose gali rasti greitai visus pasirinkimus, pažiūrėti, kas yra tavo mašinai tinkančio, be to, ten niekas tavęs neapgaus.

Ačiū už pokalbį ir sėkmės.

Vienas atsakymas į “Požymiai, kad reikia keisti oro filtrą”

  1. Emilija says:

    Manau nereikia laukt požymių, kada jau reikia kažką keisti, geriau iš anksto susirast autoservisą kur tikrai kokybiškos paslaugos atliekamos ir kad profai patikrintų. Automatiškai taip apsisaugai nuo nemalonių mašinos remonto staigmenų.

Rašyti komentarą

Vertingi patarimai keliones dar tik planuojantiems ir jau keliaujantiems! Sužinokite daugiau apie paskolos galimybę jūsų planuojamai kelionei.