Ryanair bilietų kainos ir skrydžio saugumo debatai

parašė , 2013-08-16 07:50

Nepaisant materialinės padėties, kiekvienas mieliau tą pačią prekę ar paslaugą pirktų mažesne kaina, ar ne? Kita vertus, dažnai mūsų mąstyme žemesnė kaina siejasi su menkesne kokybe. O  kalbant apie keliones lėktuvu, nedidelė kaina už bilietus gali paskatinti negatyvias ir net gąsdinančias mintis. Galbūt lėktuvas techniškai netvarkingas ir pasenęs? O pilotas nepatyręs ar abejotinos kompetencijos? Tokiu atveju skrydžių bendrovė Ryanair, kurios lėktuvų bilietai yra bene pigiausi Lietuvoje, turėtų atbaidyti potencialius keleivius, tačiau yra priešingai – maršrutai sulaukia itin daug dėmesio. Ar pastarieji keleiviai, vien tik dėl palankių kainų, rizikuoja leistis į neva nesaugią kelionę? O gal jie suvokia, jog žema kaina ne visada lemia kokybės lygį?

Ryanair bilietų kainosDaug ką byloja vien faktas, jog Ryanair lėktuvai yra naujausi palyginus su kitomis Europos aviakompanijomis ir tuo „nušluosto nosis“ pastarosioms, nepriklausomai nuo galbūt didesnio jų prestižiškumo visuomenėje. Šis ypatumas yra vienas iš pigių skrydžių „formulės“ sudedamųjų dalių: paskaičiuota, jog geriau atsiperka investicijos į aviatransporto atnaujinimą nei į senų sugedusių lėktuvų taisymą. Lėktuvo „amžius“ lemia ir degalų sąnaudas: technologiškai naujesnis transportas naudoja mažiau kuro.

Galima kelti dar vieną prielaidą: tikėtina, jog Ryanair vadovaujasi nuostata, jog ekonomiškai geriau apsimoka parduoti didesnį kiekį pigesnių bilietų nei brangesnių, tačiau žymiai mažiau. Lietuvoje, o taip pat ir kitose Europos valstybėse, su kuriomis bendradarbiauja minėta aviakompanija, ši taktika atsiperka ir į orą pakyla sausakimši lėktuvai. Jei pigių skrydžių bendrovės atsisakytų pagrindinio savo išskirtinumo – žemų kainų – neabejotinai dalis keleivių nusigręžtų nuo pastarųjų. Ir abejotina, jog likę ištikimiausi keleiviai, pirkdami bilietus aukštesnėmis kainomis, atneštų daugiau pelno nei kad yra gaunama laikantis dabartinių veiklos principų.

Pristatytais elementariais pavyzdžiais buvo stengiamasi parodyti, jog mokant mažesnę kainą už lėktuvo bilietą, gaunama ne ką mažiau kokybiška kelionė saugumo atžvilgiu. Pasiūlyti palankią kainą leidžia straipsnyje paminėti bei dar daugelis kitų principų, kuriomis vadovaujasi tiek Ryanair, tiek kitos pigių skrydžių bendrovės.

Rašyti komentarą

Vertingi patarimai keliones dar tik planuojantiems ir jau keliaujantiems! Sužinokite daugiau apie paskolos galimybę jūsų planuojamai kelionei.