Kodėl pigūs bilietai kainuoja pigiau nei įprastinių oro linijų?

parašė , 2012-07-11 08:58

Pigių skrydžių paslaugas teikiantys oro vežėjai sugeba verslą organizuoti efektyviau nei tradicinės oro linijos. Jų veiklos esmė paprasta kiekvienas lėktuvas eksploatuojamas intensyviau, tuo pačiu gaunamos didesnės pajamos vienam darbuotojui ir mažesnės išlaidos vienam keleivio krėslui.

Tai pasiekiama naudojant naujus orlaivius. Nauji lėktuvai sunaudoja mažiau kuro ir rečiau genda. Jų personalas mažesnis. Pavyzdžiui, saloną po skrydžių valo stiuartai, o ne samdomi valytojai. Bilietai parduodami pačių oro linijų svetainėse, be agentūrų, kurioms reikia mokėti komisinių už bilietų rezervavimą, pagalbos. Skaičiuojama, kad tradicinėms oro linijoms biurų patalpų išlaikymas kainuoja 10% bilieto kainos. Kiekvienas oro uostas spaudžiamas daryti kuo didesnes nuolaidas. Skrydžiams pasirenkami atokesni ir pigesni oro uostai.

Pigių skrydžių oro linijų bendrovių privalumas, kad prekybą bilietais jos gali automatizuoti. Todėl nereikia specialiai parengtų kasininkų. Tačiau, pardavimų valdymo sistema kaina visada atitinka vieną taisyklę: kuo didesnis užimtumas, tuo brangesnės lėktuvų bilietų kainos. Todėl, jei tikrai nori skristi pigiai, teks nusipirkti bilietą iš anksto. Tiksliau, jei radai pigia, tai negalvok ir pirk. Po dviejų valandų šis pasiūlymas jau bus negaliojantis.

Ir dar vienas bruožas, būdingas beveik visoms biudžetinėms oro linijoms. Nors kaina maža, tačiau palydovės lėktuve jus pasitiks su šypsena. Kiauliškai elgtis su klientais draudžiama, nors iš kiekvieno žmogaus stengiamasi išspausti kuo daugiau eurų už per sunkų ar per didelį bagažą, mineralinio buteliuką salone ir pan.

Linkime malonaus skrydžio su pigiomis aviakompanijomis!

pigusskrydis.lt

Rašyti komentarą

Vertingi patarimai keliones dar tik planuojantiems ir jau keliaujantiems! Sužinokite daugiau apie paskolos galimybę jūsų planuojamai kelionei.