Apie ką praneša vairuotojai, mirkčiodami šviesomis

parašė , 2018-11-07 01:32

Kartais d1s xenon lemputes mes junginėjame automobilyje visai ne dėl to, kad mums reikia kažką apšviesti. Šviesų junginėjimas automobilyje tampa pačia geriausia komunikacijos forma tarp vairuotojų, nors ji ir nėra numatyta KET ar kitur. Tačiau egzistuoja tam tikra kultūra keliuose ir tai paprasčiausias būdas susikalbėti. Ką reiškia, kai vairuotojai vieni kitiems mirkčioja kelyje? Jie tą daro visų pirma dėl to, kad kitaip perduoti žinios per tą trumpą akimirką negali. O toliau priežastys yra įvairios.

Ragina persijungti tolimas šviesas

Auto lemputėsPažvelgus į https://www.autosviesos.lt, galima rasti puikių auto žibintų. Labai svarbu, kad automobiliuose veiktų tinkamai artimieji žibintai. Negalima važiuoti tik ant ilgų šviesų ir tikėtis, kad čia bus viskas gerai. Taigi, šviesų persijungimas tikrai gali būti svarbus. Jeigu važiuojant jums mirkčioja iš priekio – gali būti, kad ragina persijungti šviesas. Visiems kartais būna, ypač naktį, kad apsnūdus pamirštame perjungti šviesą į trumpuosius žibintus. Tačiau tai yra labai pavojinga, nes apakinamas kitas vairuotojas, jis nemato, kur važiuoti. Tiesa, KET draudžia signalizuoti apie tai su ilgosiomis šviesomis, ir numato principą: įjungti avarines šviesos signalizacijas. Visgi turbūt niekada nesutiksite kito vairuotojo, kuris paisytų šios taisyklės. Čia visada galioja "akis už akį" taisyklė, ir kai vairuotojas apakinamas, jis greitai suduoda atkirtį ir irgi apakina kitą vairuotoją – kol yra perjungiamos šviesos.

Praneša apie patriuliuojančią policiją

Paprastas mirkčiojimas išjungiant ir įjungiant šviesas dažniausiai reiškia kažkokį įspėjimą. Tai gali būti įspėjimas apie tai, kad kažkur patruliuoja policija. Tad jeigu lekiate kaip raketa – reikėtų primažint greitį, nes netrukus būsite taranuoti.

Netikras įspėjimas apie patruliuojančią policiją

Kartais vairuotojai taip tyčia perspėja kitus vairuotojus, kurie itin greitai lekia. Ir tą daro sukeldami pojūtį, kad kažkur yra policijos automobilis, nors jo nėra. Visgi privertus itą vairuotoją pristabdyti, atsitinka tai, kas ir buvo numatyti: pagerinamas saugumas.

Praneša apie besiartinančią kliūtį

Jeigu važiuodami kelyje pamatote kliūtį, jūs pagal KET turėtumėte stengtis ją pašalinti, jeigu to negalite padaryti: perspėti artėjančius vairuotojus, pranešti kelių policijai. Tad važiuodami turėtumėte mirkčioti kitiems automobiliams, kad jie nepadarytų avarijos ir sulėtintų. Jie nežinos, dėl ko mirkčiojate, tačiau lėtins greitį ir žiūrės, kas jų netrukus laukia. O tai gali būti bet kas: didelis ant kelio gulintis gyvūnas. Ne vietoje ant kelio pastatytas automobilis naktį, kažkokia nukritusi medžio šaka, auto dalių nuolaužos ar bet kas kitas.

Vienas atsakymas į “Apie ką praneša vairuotojai, mirkčiodami šviesomis”

  1. r15 says:

    Idomu kaip kitose kulturose siti vairuotoju gestai.. Kiek teko vairuoti arba neatkreipiau demesio, arba niekas taip nesieilgia. Kodel reikia perspeti apie policija? Jeigu pazeidzia taisykles virsindamas saugu leistina greiti, tegul uz tai buna nubaustas!

Rašyti komentarą

Vertingi patarimai keliones dar tik planuojantiems ir jau keliaujantiems! Sužinokite daugiau apie paskolos galimybę jūsų planuojamai kelionei.