Kieto kuro katilai: ekonomiškumas ir kiti privalumai

parašė , 2021-08-07 09:07

Kieto kuro katilaiŠildymas kietuoju kuru visuomet buvo populiarus, t. y. kieto kuro katilai jau daugelį metų yra vienas dažniausių pasirinkimų rinkoje. Vienas svarbiausių šių katilų privalumų – patogus ir pigus namų šildymas, užtikrinantis optimalias komforto sąlygas. Tiesa, kai kuriose situacijose kieto kuro katilai gali kelti nepatogumų. Kad išvengtumėte klaidų, rekomenduojame visuomet pasitarti su šios srities ekspertais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus ir pasiūlyti jūsų namams tinkantį ir visus jūsų lūkesčius atitinkantį šildymo sprendimą.

Kodėl kieto kuro katilai yra vienas populiariausių pasirinkimų namų šildymui?

Kieto kuro katilai yra pigiausias šildymo būdas, lyginant su namų šildymu elektra ar dujomis. Be to, tai patogus sprendimas tiems, kurie nori savarankiškai prižiūrėti namų ūkį ir nepriklausyti nuo dujų ar elektros tiekėjų. Šiuolaikiniai katilai yra vertinami ir dėl savo patogaus valdymo – tai greitai ir paprastai įrengiami, lengvai prižiūrimi įrenginiai, nereikalaujantys nei specialių žinių, nei apmokymų.

Itin svarbus kietojo kuro katilų privalumas yra jų universalumas. Šie katilai gali būti naudojami su įvairių rūšių kuru: malkomis, anglimi, briketais, durpėmis ir kt. Reikėtų nepamiršti, kad stambios faktūros anglys dega ilgiausiai, tačiau nemažai žmonių renkasi beržo ar uosio malkas, kurios išsiskiria savo aukštais kaitrumo rodikliais. Jei vertinate švaraus sandėliavimo privalumus, rekomenduojame namus kūrenti briketais.

Siekiant atitikti nuolatos augančių klientų poreikius, kieto kuro katilų gamintojai siūlo vis modernesnius, patrauklesnius ir patogiau valdomus katilus, turinčius orapūtes, dūmų temperatūros daviklius ir elektroninio valdymo galimybes. Tai modernūs šildymo katilai, išsiskiriantys patogia ir paprasta eksploatacija, ilgaamžiškumu, paprastu valymu ir nesudėtinga priežiūra.

Kada kieto kuro katilai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas?

Nors kieto kuro katilai vertinami dėl daugybės savo privalumų, tam tikrose situacijose jie gali kelti nepatogumų. Vienas didžiausių šių katilų trūkumų yra tai, kad kietą kurą reikia sandėliuoti, o tam reikia nemažai papildomos vietos. Be to, kieto kuro šiluma namuose pasiskirsto palengva, o tai reiškia, kad palaikyti vienodą temperatūrą atskiruose kambariuose gali būti sudėtinga. Galiausiai, šie katilai reikalauja intensyvesnės priežiūros, kadangi juos būtina reguliariai valyti, – dėl degimo proceso aplinkoje lieka kietojo kuro daleles, kurios kaupiasi ir nevalomos gali užkimšti šildymo įrangą.

Rašyti komentarą

Vertingi patarimai keliones dar tik planuojantiems ir jau keliaujantiems! Sužinokite daugiau apie paskolos galimybę jūsų planuojamai kelionei.