Kaip norėtumėte būti palaidoti

parašė , 2017-04-17 08:52

Nors eiliniam mirtingajam mirtis kelia tik siaubą, baimę, liūdesį, kitiems tai yra verslas ir gamyba. Juk visi reikalingi laidojimo ceremonijai dalykai veltui nedalijami, ir šiaip žmonės namie nei antkapių, nei karstų nelaiko. Tad kažkas visa tai turi pagaminti laidotuvėms ir parduoti. Paklausėme keleto žmonių, kaip jir norėtų po mirties būti palaidoti.

„Būti sudeginta“

Gaminame paminklusMergina iš Kauno sako, kad jai nei karsto, nei antkapio gamyba veikiausiai nebūtų reikalinga. „Kažkaipnemalonu išvis tokiomis temomis galvoti. Bet dar nemaloniau įsivaizduoti, kad tavo kūnas, tai yra tu pats, kažkur užkasama, ir tu tiesiog lauki, kas bus toliau, ir pamažu tave užkastą graužia visokie sutvėrimai. Jeigu netyčia tavyje dar liktų kažkoks sąmonės grūdas, nesinorėtų būti po žeme. Aš norėčiau būti visai sunaikinta – sudeginta. Nemanau, kad kažkokį skausmą jausčiau, juk jau būčiau mirusi. Dėl visa ko vis tiek geriau būti sudeginta, o paskui išbarstyta kokioje gražioje vietoje. Aišku, labiau norėtųsi kur nors prie namų, bet tiktų ir kitur“, – sako ji.

„Su šeima“

Algirdas iš Vilniaus sako, kad norėtų gulėti po žeme su šeimos nariais. „Man nesvarbu, koks būtų paminklas, kaip kas atrodytų. Norėčiau tik būti ten, kur bus ir mano kiti šeimos nariai. Šitoje gyvenimo kelionėje mes sukuriame daug glaudžių ryšių. Arba – daug neglaudžių ryšių ir keletą glaudžių. Jie leidžia užsimiršti apie tą vienatvę ir faktą, kad atkeliavome čia vieni, ir iškeliausime vieni. Bet jeigu po mirties dar įmanoma kažką jausti, norėčiau būti prie kitų šeimos narių“, – sako vyras.

„Kad artimieji daug neišsikaštuotų“

Emilija teigia, kad jai svarbiausia, jog artimieji per daug neišlaidautų. „Aš labai kukliai gyvenu. Jokio skirtumo, kaip tiksliai būsiu palaidota. Ar pakasta, ar pakišta kur nors. Tiesiog žinodami tai, kad man jokio skirtumo, artimieji galėtų tai įvertinti ir praleisti tuos pinigus geriau ką nors smagaus nuveikdami. Man tikrai būtų smagiau žinoti, kad už tuos pinigus jie pramogauja, o ne samdo rožančiaus giedotojas,“ – sako Emilija.

Rašyti komentarą

Vertingi patarimai keliones dar tik planuojantiems ir jau keliaujantiems! Sužinokite daugiau apie paskolos galimybę jūsų planuojamai kelionei.