Ar amerikeciai svemcia kuces

Aplink pasaulinį Kalėdų šventimą

parašė , 2012-11-18 13:24

Jungtinės Amerikos Valstijos jungia skirtingus elementus nuo skirtingų vietų jo Kalėdų šventime. Kalėdos tradicija atvyksta iš Vokietijos, paradų nuo Lotynų Amerikos, Džiaugsmingų giesmių nuo anglų ir Australų, Kalėdų senelio nuo europiečių ir daugiau. Išskyrus bendrą šventimą su puotavimu, džiaugsmingai giedojimu, puošdama ir dovanos pateikimu, kiekviena šeima JAV turi jų atskirą Kalėdos šventimą. Ir net tradicijos keičiasi nuo vienos vietos kitam JAV viduje Vašingtone, Kolumbijos apygardoje, pavyzdžiui, yra šis centrinis šventimas su apšvietimu medžio ant Elipsės. Čia jūs surasite vieną didelį medį (kuris atstovauja nacijai), ir kiti mažesni medžiai (padėtis kitoms valstybėms). Naujajame Orleane, džiaugsmingai giedojimas yra centras Kalėdų – tūkstančiai plūsta Jackson Square kasmet ant Kalėdos, kad turėtų didžiulę grupę / bendruomenė, džiaugsmingai giedanti aplink didelius laužus, uždegtus palei upę Misisipę. Seniausias miestas JAV, Šv Augustine, Floridoje, apšviečia visą miestą baltame žibinte ant Kalėdų. Joks žibintas išskyrus baltas nėra leistas ant Kalėdų. Kita vertus, daug amerikiečių mėgsta smogti Holivudui, Kalifornija, kad elgtųsi su jų akimis metiniu Žvaigždžių Paradu, tuo metu, kai kiti linksmina save Kalėdų koncertuose ar džiaugsmingai giedančiose iškilmėse ir aplink miestus.

Feliz Navidad! Dabar tai yra ‘Linksmų šv. Kalėdų’ ispanai kalbantiems gyventojams. Ispanų Kalėdos yra nepaprastai religingos dvasioje ir šventime. Mergelė Mary yra šalies šventoji globėja ir vadinasi, Ispanija laikosi religingų Kalėdų eglutė Kaune iškilmių. Čia, Kalėdos oficialiai prasideda nuo gruodžio 8-osios, Nepriekaištingos Koncepcijos puotos diena. Kasmet, ispanai švenčia Kalėdas prieš Sevilijos Gotišką katedrą su ceremonija, žinoma, kadangi ‘los Užgrobia’ ar ‘šokis šeši’.

Portugalų Kalėdos yra daug toje pačioje gatvėje kaip Kalėdos Ispanijoje. Kad ir kas dovanų Tėvo Kalėdos atneša vaikams, yra sulaikyti pagrinde amžinai žalių Kalėdų ar batuose židinio. Vidurnaktį per Kūčias, portugalai turi ypatingą sausos ir sūdytos menkės ir virtų bulvių Kalėdų valgį. Ir Kalėdų ryto pradžioje, jie turi valgį, pavadintą ‘consoada’, kur vietas palieka tuščias už stalo ‘alminhas penar’ ar ‘mirusiųjų sielos’. Tai atvyksta iš senovinės praktikos palikti sėklas negyviems protėviams viltyse apdovanojimo gausesniu derliumi. Taip smaugliai festas! Turėkite didžiąją partiją šios Kalėdos ir Naujieji Metai!

Vertingi patarimai keliones dar tik planuojantiems ir jau keliaujantiems! Sužinokite daugiau apie paskolos galimybę jūsų planuojamai kelionei.